איך בוחרים מעקה למרפסת?

בשנים האחרונות, מעקות זכוכית למרפסת הפכו לאחת הבחירות הפופולריות ביותר בקרב מעצבים ואדריכלים. זאת בין אם מדובר במעקה זכוכית לבית, לבניין משרדים או לחלל ציבורי. מעקה זכוכית הוא בחירה המשלבת בטיחות ברמה הגבוהה ביותר, לצד נראות ואסתטיקה אלגנטית, כך שלא מדובר בטרנד חולף.

 

5 יתרונות של מעקה זכוכית למרפסת

ישנם יתרונות רבים לבחירה במעקות זכוכית על פני חומרים אחרים. הנה כמה מהעיקריים שבהם:

 • עמידות – למרות הדעה הרווחת, מעקות זכוכית איכותיים עמידים לאורך זמן, ושומרים על הנראות והיציבות שלהם לאורך שנים רבות.
 • חיסכון – מכיוון שזכוכית הינה חומר חזק שאינו נרקב, מתבלה או זקוק לתחזוקה תכופה, הוא חוסך כסף וזמן יקר. גם אם מחיר המעקה הראשוני עשוי להיות גבוה, לאורך זמן מדובר בהשקעה משתלמת.
 • בטיחות – ממש כמו מעקה זכוכית למדרגות, גם גדר זכוכית למרפסת שעומדת בתקני הבטיחות ומיוצרת מזכוכית עמידה ואיכותית, הינה בטיחותית ומתאימה למניעת תאונות ונפילות.
 • שקיפות – כאשר תוחמים את המרפסת בעזרת מעקה זכוכית חיצוני, הדבר מאפשר צפייה חופשית בסביבה, תחושה של הגדלת המרחב ומעבר של אור טבעי למרפסת. במילים אחרות, מעקה שקוף למרפסת אינו חוסם את הנוף, לא יוצר הצללות מיותרות ולא מחשיך אותה.
 • עיצוב – בחירה של מעקה מרפסת היא החלטה עיצובית, לרוב של מעצב הפנים או האדריכל. נראות המעקה משפיעה הן על העיצוב החיצוני של המבנה, והן על התחושה שמראה המרפסת משרה על המתבונן בה מבפנים. לכן מעקה למרפסת הוא אלמנט עיצובי לכל דבר.

 

סוגים של מעקות זכוכית

כאשר מחליטים לשלב מעקה זכוכית בעיצוב הבית, המשרד או החלל המסחרי, מומלץ לעשות זאת בכל האזורים הרלוונטיים של המבנה. הדבר יוצר תחושה של זרימה ואחידות של העיצוב, תוך שמירה על מראה מודרני, אסתטי ויוקרתי. בין סוגי המעקות שניתן לבחור בהם: מעקה זכוכית למדרגות, מעקה זכוכית למרפסת וגם גדר זכוכית לגינה.

 

איך בוחרים מעקה זכוכית?

ישנם כמה פרמטרים המשפיעים על בחירה של מעקה זכוכית:

 1. בטיחות: הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהמעקה בטיחותי ועומד בכל התקנים הישראליים מבחינת גובה, יציבות וחוזק. חשוב גם שההתקנה שלו תתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים ואמינים.
 2. עיצוב: גם מעקה זכוכית יכול להגיע בעיצובים שונים, הן מבחינת חיתוך הזכוכית, הציפוי שלה והאלמנטים המחזקים, ממסגרים ומקבעים אותה. מומלץ שהסגנון יתאים לעיצוב הפנים והחוץ הכללי של המבנה.
 3. סוג או עובי זכוכית: סוג הזכוכית משפיע כמובן על הנראות, אבל בעיקר על העמידות והבטיחות של המעקה. ניתן לבחור בזכוכית רגילה בעלת ציפוי, בזכוכית מרובדת הבנויה משלוש שכבות או בזכוכית מחוסמת – לכל אחת תכונות שונות, המשפיעות גם על עובי הזכוכית. הבחירה המומלצת היא זכוכית מרובדת, הנחשבת לעמידה ולבטיחותית ביותר.
 4. אופן ההתקנה: ניתן להתקין את המעקה כאשר הוא מחובר ישירות אל שולי המרפסת, להותיר רווח בין הזכוכית לרצפה, לשלב אלמנטים מתכתיים שונים ועוד.
 5. תקציב: כדאי לקבוע מראש מסגרת תקציב לבניית מעקה למרפסת ובאזורים אחרים בבית, ולא לחרוג ממנה.
 6. המלצות: לפני שבוחרים במעקה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים ולקבל מהם המלצות לגבי סוג המעקה והחברה המספקת אותו. חשוב לבחור בספק בעל ניסיון רב בתחום, כדי לוודא שהמעקה יענה על כל הדרישות הבטיחותיות והאסתטיות.

 

טיפטרוניק פתרונות הנדסה – מעקות זכוכית איכותיים למרפסת

אם אתם נמצאים בתהליך בנייה או בשלב התכנון של מבנה בעל מרפסות, אנחנו ממליצים לשקול הצבה של מעקה זכוכית סביב המרפסת. להתקנה של מעקה מזכוכית יש יתרונות רבים, המשפיעים הן על רמת הבטיחות והן על הנראות שלה ושל החלל הסמוך. צוות המומחים של "טיפטרוניק" ישמח ללוות אתכם בתהליך התכנון והבחירה של המעקה, כך שיענה לכל הצרכים שלכם. כל המעקות והאביזרים שאנו מציעים עומדים בתקני הבטיחות והאיכות המחמירים ביותר. זאת על מנת שישמשו את המבנה לאורך שנים, תוך שמירה על הנראות והיציבות שלהם. אם יש לכם שאלות נוספות או שאתם זקוקים לייעוץ, אתם מוזמנים לצלצל אלינו למספר 04-8214001

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן